Sayfalar

18 Aralık 2011 Pazar

çok yönlü blogger ödülleri! ^^

  öncelikle nihayet klavye başına geçebilip de taa ne zaman yazıp bir ara düzenlerim diye bıraktığım mim'e dönebilmek nasip olduğu için acaip mutluyum.. yarabbim nasıl bir kargaşalı koşuşturmalı bir 15 gün geçirdim ben yaa! her ne kadar çook eğlenmiş olsamda şöyle ayaklarını uzatıp bilgisayar başında takılmanın da nasıl bir saadet olduğunu hatırlamış bulundum :) neyse sonuç olarak gecikmeden ötürü sevgili harmony'den çok özür diliyorum :( çok üzgünüm çingu..
hatta inan şu an suju'dan daha sorry sorry durumundayım ama daha fazla geç kalmamak için artık mim'e geçsem iyi olacak:)

ilk olarak kurallar:

1-bu ödülü bize yollayan bloggera teşekkür ediyor ve blogunun linkini paylaşıyoruz.
2-kendimiz hakkında bilinmeyen 7 gerçek yazıyoruz o.0
3-bu ödülü diğer sevgili blog sahiplarine iletiyoruz fakat kontenjanımız sadece 10 yazar :(

ve artık başlıyoruz^^

ilk olarak bu mim'i bana paslayan harmony'ye çok teşekkür ediyorum :) şeker pembesi teması, blogunu okurken beni acaip rahatlatıyor^^ rahat ve sakin uslübunu da unutmamak lazım tabi :) bu yeni arkadaşımdan okuduğum güzel yazıların kesilmemesi dileğiyle .. tekrar teşekkürler^^

ımm bakalım sırada ne var?
kemdimden acımasız gerçekler :P tamam , o kadar acımasız olmasa da hakkımdaki bikaç garip özellikten bahsetmek ilginç olacak :)

   1- kararsız kazım
genelde hızlı karar veren biriyimdir ama sevdiğim şeyler arasında asla seçim yapamam.. şimdi sevdiğim şeyler deyince anneni mi daha çok seviyosun babanı mı? tarzı tercihler gelmesin aklınıza ..beni çaresiz bırakan tercihler daha çok alışveriş sırasızda vukuu bulur.. mesela alışverişte beğendiğim iki kazak arasında kalmak  hatta iki kazak da değil aynı kazağın iki farklı rengi konusunda kararsız kalmak ..  zaten çoğu zaman ikisini de alırım ama eğer param yetmiyorsa ahh ahh işte o zaman halim içler acısıdır :( bir saat o mu bu mu diye düşünür tezgahtarı da kanser eder öyle çıkarım dükkandan..yani kısaca beni alışverişe çıkartan adam ya çok sabırlı olsun ya da çok zengin - ki ikinci tercihimdir duyrulur :)


2-keyif insanı:
    sabah istediği saatte kalkabilen, rahat rahat kahvaltı yapabilen, canı sıkkınsa önce kendini şımartıp güne öyle başlayan bir insanım ben.. bu yüzdendir ki ilk derslere neredeyse hiç katılmamışımdır.. sabahın köründe 100 küsür kişiyi karanlık odalara tıkıp bilmem kaç slaytı okumak zorunda bırakan sisteme de buradan sevgiler! öhöm neyse anarşistliğimi de dillendirip soğutmayayım iyice kendimden :) neyse kendi çapımda kurallara isyan edip ilk derslere girmem.. sonra  eğlenceli müzikler dinler , genelde komik şeyler izlerim.. kendimi yormam, üzmem.. bi üzen çıkar nasılsa ne diye birde insan kendine kötü davransın ki ama di mi?

                                                                      3-sazan biiirr!!!
        bazen öyle saf olurum ki olmadık şeylere kanar, şaçma sapan durumlara düşerim.. genelde insanların ilk söylediklerini dikkate alırım ki aslında çoğu zaman ağzımdan çıkan ilk cümle dalga amaçlıdır.- bu da ayrı bir paradoks aslında-.. bi konuyla ilgili beyan ettiğim ilk fikir hep saçmadır ve bundan acaip zevk alırım .. ama çoğu zaman diğer insanların da bundan zevk alabileceğini unutup uzuun süren yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilirim :s :D ve yalan yok bu kargaşalar çoğu zaman oldukça eğlenceli olur :) o bana kanar, ben ona kanar acaip bi ütopya kurarız yani :)

                                                                    4- sanatçı ruhum, iflah olmaz egom..
             küçükken çizdiğim resimler hep okul panosuna asılırdı.. o günlerin bana verdiği güvenle  hala bişeyler karalar, çizim defteri tutarım :D  arkadaşlarımın defterlerine küçük süprizler karalarım .. ve bunu yaapmayı da  cidden severim ama bana aynı güveni sağlayan iş eğitimi dersleri için aynı şeyi söylemek biraz zor..  dışarda gördüğüm her ilginç dizaynı biraz inceleyip ''bende yaparım bunu aslında yaa..'' diye aslına burun kıvırıp derma çata yaptığım kendi eserime(!) dünyanın en şahane şeyi muamelesi yaparım.. evet biraz egom şişkindir bu konuda ..
                                                             
                                                                     5-alice harikalar dünyasında..

               hayal kurmaya bayılırım.. her gece uyuya kalana dek hayal kurarım..ama bu hayallerimde gerçek yaşantımdan insan silüetlerine pek yer vermem.... bambaşka bir dünyada bambaşka bir hayatım olur bu hayallerde.. sevdiğim insanlara ise mükemmel hayatlar yaşatırım genelde.. onların mutlu olduğunu düşünürüm her zaman.. kendimle ilgiliyse herkesten bağımsız hayallerim vardır.. bir gün ıssız adada şeyzlonga uzanmış,ananas suyumu yudumlayıp güneşin tadını çıkarırım, bigün bigbang konserinde çılgınlar gibi şarkı söylerim, kan ter içinde kalırım.. bilinçaltımdan acaip fikirler çıkar.. kimsenin karışamadığı  harikalar dünyamda dilediğimce dolaşırım..

                                                             
                                                                      6- seri olsun, bizim olsun..
  seri filmlere,kitaplara bayılırım.. takip ettiğim bir seri bittiğinde depresif havalara dahi bürünebilirim, o kadar takarım .. takip ettiğim seri sırasında akan yaşatımındaki değişiklikleri o serilere göre kodlarım..  hayat hikayemdeki kronoloji doğum tarihimle değil izlediğim ilk çizgi film serisiyle başlar mesela.. harry potter serisi 4. sınıftan geçen seneye kadar hayatımın önemli olaylarını bağdaştırdığım bir diğer seridir.. ocean's eleven, karayip korsanları, shrek, toy story, görevimiz tehlike, bond.. tarafımdan hep saygı gören hayatımın mihenk taşları gibidir :)  seri işi iyidir yani :)
                     
                                                              7- fanatiğim, damarımı kesseniz sarı kımızı akar :P
tamam, o kadar olmasa da taraftarlığımı fanatiklik boyutuna taşırım genelde .. bu fanatikliğim için illa büyük bir olaya da ihtiyaç duymam .. sevdiğim rengi, müziği, filmi, seriyi :) korur, sakınırım.. gerekirse reklamını yaparım.. hakkındaki tartışmalara hararetle iştirak eder ama  fair-play sınırlarında kalırım.. sporu severim, takip ederim.. ofsayt ne demek de bilirim :) futbolla da aram iyidir yani.. vaktinde mahallenin gol kralıydım hatta .. heyt be ne günlerdi :D

            işte böyle.. verdiğim bilgiler bana normal geliyor ama bir yandan da kendimi karalıyormuşum gibi hissettim :D insanın kendini anlatması ne zormuş.. okurken bayağı eğleniyordum halbuki bu mim'i :)
 neyse gelelim şimdi bu ödülü göndermek istediğim sevgili blog yazarlarına.. aslında  sanırım herkes yazdı bu mim'i ama yine de ben bu blogdaşlara ödül vermekten çok büyük mutluluk duyacağım için listemi zevkle hazırladım.. ô zaman, oscar goes to..

                                                                1-hikaruvy'nin renkli dünyası
 eğlenceli yazılarını okurken acaip rahatladığım bu blog aynı zamanda yukarda bahsettiğim hayal alemime farkllı  tatlar katan hikayelere de sahip.. sevgili hikaru'nun üslubuna zaten diyebileceğim birşey yok :) keyifli anlatımıyla en alakasız olduğum konulara bile acaip bir aşinalık duyuyorum.. harika yazılarının devam etmesi dileğiyle ^^

                                                                 2-metropol günlüğü

metropol günlüğü adamakkıllı takip ettiğim ilk bloglardan biri.. bana her zaman çok profesyonal gelen yazıları aynı zamanda çok eğlenceli ve süprizlerle dolu.. en son röportaj olayı bombaydı mesela :) sonraa ss501
ile ilgili bir one shot okumuştum ki sırf nasıl öyle bir başlık kim hyun joong 'tan bu kadar nefret eden bir adamın blogunda bulunur diye .. ama hikaye çok iyiydi.. yani kısacası bu ve benzeri pekçok sebeple bu ödülü metropol günlüğüne göndermekten çok mutluyum..
                                                                  
                                                                3-mydestiny
 şu yukarda gördüğünüz banner her ne kadar aman aman yetilerle yapılmamış olsada şahsım tarafından yapıldığından ve içerisinde barındırdığı şirin kişilikten dolayı gözümde inanılmaz kıymetli..( bknz.4 nolu özellik)  ve ben bu banner'ı sevgili mydestiny'nin photoshop dersleri sayesinde yaptım.. zaten şurdan mydestiny'nin derslerinden sonra nasıl gaza geldiğimi görebilirsiniz :D kendisine gönüllü hocalığından ve paylaşımcılığından dolayı çook teşekkür ediyorum :) haa bir de blogunun ,yerleşimi,düzeni, teması kısaca görünümü süper olmuş! en beğendiğim blog şekli seninki şu anda , sırf o düzene veririm ben bu ödülü zaten ^^ 
                                                                   4-masalevi

 sevgi masalevine de sırf isminden dolayı verebiirim bu ödülü.. harika bir blog adı bence..ben ne zaman bloga girip bannerdaki evi ve de başlığı görsem bende kışın buğulanmış bir pencerenin kenarında sahlep içme hissi uyandırıyor :)  ama zaten onun ötesinde bir ft island arşivi var ki adını gölgede bıraktı benim gözümde :)  hem huzurlu hem dinamik hem samimi bulduğum bu güzel bloga gönül rahatlığıyla gönderiyorum bu ödülü :)


                                                                  
                                                                  5-ucu iyagi:
bilginin biri bin para olan bu blog magazin haberleri dışında da taze bilgiler bulabileceğim bir diğer blog benim için :) uzakdoğu kültürünü tanırken atladığım, bilmediğim bi dolu  bilgiyi son derece yollu yordamlı anlatıp beni aydınlatan yazara bir teşekkürü borç biliyor, ödüllerimden birini gönderiyorum:)


                                                                  6-sevgili günlük:
 günlük yazarları blog alemine bir geldi pir geldi.. birden hepimiz bu hareketli , eğlenceli günlüğü karıştırdık bir şekilde :) sık güncellenen bu blog benim için eğlenceli bir uğrak oldu.. günlük yazarlarına da ödüllerini gönderiyorum :)

                                                                  7- bez cadıları:
yahu nasıl bir hızdır, nasıl eğlenceli yazılardır onlar :) kabarık arşivlerinde saatler geçirebilirim :) sırf yorumlarını okumak bile can sıkıntısını dağıtmaya yeter.. benim için pijama partisi tadında bir blog kesinlikle.. kız muhabbeti, dayanışması, dedikodusu bir arada :)  esgeçilmeyecek bu güzel bloga da ödüllerini ttakdim ediyorum :)

                                                                  8- yolun neresindeyim:

 gittiği japonyadan yazdığı blogu gıptayla okuduğum serrose tam bir kitap kurdu.. listesini görüpte utanmadan edemiyorum :S yazılarına günlük hayatından kattığı kesitler, japonyadaki yaşamıyla ilgili bilgiler ve minik kedisi bloguma sık sık misafir olmamı sağlıyor :) ayrıca sık fotoğraf paylaşması da oldukça hoşuma gidiyor.. dolu dolu bloguyla bu ödülü cidden hakediyor :)

                                                                  9-bunu sevdim:

bunu sevdim, adına vurulduğum bir diğer blog.. insanlar ne güzel isimler buluyor yahu değil mi? ama bunu sevdim isim konusundaki yeteneğini sağ sütunundaki başlıklarda da sürdürmüş.. özellikle şefin önerisine tıklamadan geçmemek lazım :) önerdiği filmlerden de şimdiye kadar keyif aldığım için listesine göz atmaya devam edicem.. takip listemde uzun süredir varolan bunu sevdime ödülünü sunuyorum :)

                                                                   10- kendisi insan:

blog yazmaya başlamama bilin ki bu şahsiyet sebep oldu..sessiz sedasız takip ettiğim bloguna özenip açtığım bu blogda ilk mim'i mi de bana kendisi insan göndermişti.. benim için çok değerli olan kendisi maalesef can sıkıcı zamanlar geçirmekte olduğu için bir müddet önce artık yazmayacağını söyledi ama ben kafası rahatlayınca dönüp yeniden blog alemini renklendireceğini ümit ediyorum.. umarım hayatında acaip güzel süprizlerle karşılaşır artık ^^  kendisine bu ödülü canı gönülden gönderiyorum..   
 

5 yorum:

 1. Blogu ilk açtığımda bunusevdim adının -severek koymama rağmen- çok saçma olduğunu düşünüyordum ama artık alıştım. Biri yolda bunusevdim dese dönüp bakarım herhalde :)
  Sen de yeteneklisin bence: uzuunhikaye :)
  Ödül için teşekkür ettim

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim bu anlamlı ödül için. Bir ödülü daha odama koyacağım için mutluyum. Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 3. Ben de çok kararsızım senin gibi, en saçma kararda bile saatlerce düşünebiliyorum. Üstelik karar verdiğim zaman genelde kötü bir karar vermiş olurum ya da iki hakkımı birden kaybederim :D Çok acınası :P

  Ellerine sağlık, blogumla ilgili güzel sözlerin ve ödül için çok teşekkür ederim^o^

  YanıtlaSil
 4. öncelikle çoook teşekkür ederim acaip'ciğim, listede kendi adımı da görünce çok sevindim :) :) ayrıca kendini anlattığın maddelerdeki hayal kurma sevdanı okudukça anladım ki sen de bizdensin: yani nedir, sana da bir hikaye yazdırmak farz oldu! :D o engin hayalgücünle bu işin altından kalkacağına inancım tam ;)

  bi de şu keyif insanı olma huyun yok mu, kendimi gördüm orda, ahah :D :D ben de çok severim geç kalkıp uzun uzuun kahvaltı etmeyi. sazanlık konusunda da biraz sen gibiyimdir; ama artık kandırıla kandırıla kanmamayı öğrendim! :D :D

  sevgiler ^^

  YanıtlaSil
 5. Unniciğim ellerine sağlık, çok güzel olmuş yazın. <3
  Sen geç yazmamışsın ama ben çok geç cevap yazdım, burası kesin. :( Asıl ben özür dilerim TT
  Ama beni affet olur mu? Derslerimin neredeyse hepsini 5 yaptım. ^^ İnternetten kopmak bazen iyidir.. Artık tatildeyim ama hala evde internet yok, misafirlikte olmasak yine giremeyecektim. :/ İşte bu yüzden yaklaşık 1 aydır yoktum... :(
  Ve üzülerek söylemeliyim ki, 2.dönem de girmeyeceğim galiba internete. Biliyorsun, hedefim yüksek. (Sen benim Sunbae'm oluyorsun bu konuda.) Umarım olur. ^__^
  Daha fazla uzatmayıp yazına yorum yapayım. ^^ Kendin hakkındaki gerçekler: Ben de sabah uzun uzun kahvaltı yapmaya bayılırım ve uyumak! <3<3 okul günleri olmuyor ama haftasonu annemler beni zorla uyandırır, ablamı delirteceğim bi gün, zaten haftada bir gün geliyor ablacığım ablacığım,üniversiteyi okudu bitirdi, şimdi çalışıyor ve bizden ayrı yaşıyor, o geldiği gün de ben horul horul uyuyorum. yok yok ben kötü bir kardeşim. ^^"
  Serilere başlarım ama devamını getiremem... :( Yalnız bu sene Dil Anlatım hocası Suç ve Ceza'nın iki cildini birden okuyacaksınız dedi, o da seri sayılırsa eğer, ilk serimi bitirmiş olacağım. :P
  Veeeee GS 4ever! <3 Ben de çok fanatiğimdir, ama abartmam. ^^ Ama takımımı değiştirmem, bu kesin. ^^ GS GS GS <3
  Yazın çok güzeldi, okurken çok zevk aldım Unnicim, ellerine emeğine sağlık. Ve hayatında başarılar dilerim. ^^ Sazan olarak da ben de 2. sazanım. Çok fena kandırılırım, ama artık sazanlıktan çıktım gibi... Gibi??

  YanıtlaSil