Sayfalar

1 Kasım 2011 Salı

en sevdiğim dizi karakterleri - rötarlı bi mim..

 sevgili  hikaru uzuun bi süre önce mimlemiş beni fakat benim bunu farketmem biraz geç oldu ne yazık ki :s üstüne bir de hastalıktı sınavdı derken çook geciktim.. ama geç olsun güç olması değil mi? diyip atalarımıza sırtımı yaslayarak mimi cevaplamaya başlıyorum :)

       ESAS OĞLANLAR:

                    vuhuu !! işte bu adam !! absürtlüğüyle, ukalalığıyla, bakışkarıyla ve açık sözlülüğüyle alışık olduğumuz soğuk-yakışıklı- zengin adam karakterinin karizmasını baştan yazdı.. ayrıca bir dizi içinde 3 farklı karaktere bürünerek oyunculuğunu dibine kadar konuşturdu.. -bu son cünle direk hyun bin şahsuna giden bir iltifat olsa da yazmadan edemedim-..    süper eşofmanları olan bu adamı ennn harika esas adam ilan ediyorum!! :D


                               tadaaammm!!!! go jun pyo!! fiziksel görünümüne diyebileceğim hiç bir şey yok.. Allah özene bezene yaratmış derler ya, o hesap..  ama onun dışında da sen nasıl tatlı, nasıl çatlak  bir karakterdin?  yahu bof'a hala bayılıyorsam bilki sebebi sensin.. yoksa öyle 4 tane yakışıklı ve kibar ve zengin çocuk varmış, hay Allah hemde romantik ve iyi kalpliymiş bunlar.. sonraa acaip tatlı süprizler fln yapıyorlarmış falan, hepsii bir kenara sen bir kenara :D o kıvırck saçlarınla, agresif tarafınla - ki hatırlayın jandi'ye eziyet edenleren birine bir yangın tüpü geçirişi vardı!! off off off- acaip mimiklerin ve konuşma tarzınla ve hepsinden önemlisi basit mantığınla çok harikaydın.. seni de en en enn sevilesi esas oğlan seçiyorum!! 


RÜYA GİBİ İKİNCİ ADAMLAR :(
. buyrun  en sevdiğim duygusal, fedakar, çok seven ama hep kaybeden ikinci adamlar..


   kang shin woo
 romantik, kibar, fedakar,sıcak, ince düşünen, karşısındaki kırmayan, cool ve fazla iyi niyetli olan bu karakter ikinci adam olmak için ne gerekiyorsa hepsini taşıyordu...  go mi nam'ın sırrını erken keşfedip kimseye bir şey söylemeyerek, ona harika süprizler hazırlayıpta hep onun gelmesini bekleyerek ve en önemlisi bir aptala aşık olarak kaybeden taraf oldu..   sıcak kişiliği ve centilmen tavırlarıyla aptal go mi nam'ı  kaç kez sıkıntıdan kurtarmış, kaç kez rahatlatmıştı halbuki..hele o parkta küçük bir aşk hikayesi yazdığı sahneyle yüreğimi sızlatmıştı resmen..  gerçek hayatta asla bulamayacağımız o sıcacık karakteri ve zarif davranışlarıyla tam bir modern zaman prensi olan  shin woo benim için en zarif  ''ikinci adam''.. tabi kendisini young hwa'nın canlandırmasının benim için durumun vehametini arttırdığını söylemem gerek...

                        lee yull- goong    
işte size harcanan harika bir prens daha.. lee yull.. goong'u izleyenlerin bileceği üzere yine gerçek hayatta eşine benzerine rastlama imkanınızın pek olmadığı bu şahane karakter de hazin bir sonla içimizi sızlatmıştı.. şirin yüzü ve neşeli tavırlarıyla insanın içini ısıtan bu karakter benim gözüme ilk olarak chae kyung'ın eşofmanlarını ütülediğinde girmişti :) adam kızın kenara fırlattığı eski eşofmanı alıyor, yıkıyor, ütülüyor!! sonra da kıza geri getiriyor.düşünceli kelimesinin vücut bulmuş hali ! yine her türlü incelik, kibarlık, romantizm  had safhada.. ee sen zaten 2 beden büyüktün o chea kyung'a diyor  en köklüsünden güzel bir bitkiyi bu zatı şahaneye armağan ediyorum :) -evet bende artık kökü olan bitkiler alıyorum ;)-


         İKİNCİ KIZLAR:            -seo nayoon-
                  bu kızcağızı (-cağız ekini eklemekten kendimi alamıyorum çünkü bu kıza acıdığım  çok sahne oldu) daha önce personal taste de ikinci ve de kötü kadın olarak izlemiştik kendisini sanırım ama ben  protect the boss'daki karakterini çok sevdim.. bu kızın basit mantığı beni bitirdi.. aynı zamanda tilkilik- kurnazlık da yapmadı/yapamadı.. hatta tuttu esas kızla arkadaş oldu !! yeri geldi onu kıskandı, yeri geldi sinir oldu ama ona ne kadar gıcık olursa olsun sinsilik yapmadı.. saf bir dürüstlüğü vardı bence.. sütten çıkmış akkaşık olmasa da çok affedilebilir ve yeni arkadaş olunaabilir bir eski sevgiliydi bence.. bu sebeplerden dolayı da çok seviyorum bu karakteri :)

    - jae kyung-
ahh bu kıza vurulmuştum ben resmen.. hah şöyle esaslı bir kız çıktı nihayet diye sevinmiştim kendisini bof'ta gördüğüm zaman.. hatta go jun pyo'nun hakkından da böylesi gelir demiştim.. jandi de o hastalıklı ji hoo'yla takılsın oh miss!! demiştim.. ama ne yazıkki en hoş karakteri en salak kıza layık gören koreli senaristlerin elinden bu karakter de çekmişti.. gül gibi kız ayakkabısına baka baka uçağa binip gitmek zorunda kalmıştı.. ah canım ne üzülmüştüm sana ya.. senin gibi tuttuğunu koparan sağlam bir kız bile senariste boyun eğmek zorunda ne yazık ki :/ neyse sen yine de en en en sevdiğim ikinci kızsın. ee bu da bişeydir :D
                                      

 ESAS KIZ

go  eun chan 

  şimdiye kadar izlediğim en samimi dizi şüphesiz coffe prince.. bu harika diziyi bu kadar harika yapanda oyuncuları ve sıcak atmosferiydi bence..  oğlan kılıklı esas kızımız eun chan inanılmaz samimi, inanılmaz  tatlıydı.. gerçeğe bu kadar uzak bir olayın bu kadar gerçekçi algılanmasını sağlayan pek çok ayrıntıdan en önemli olanı da bu karakterdi bence.. başlarda bay A'ya duyduğu aşkla, sonradan başgösteren iki zamanlılığıyla, zor kararlar alırken herkesin yaptığı hataları en içten şekilde yapışıyla olağan dışı durumunu o kadar inandırıcı bir hale soktu ki dizi bittikten sonra ''olur mu öyle saçma şey!'' diyebilecek bir kırıntı bırakmadı bize.. son iki senelik eğitim meselesi de olmasa tam süper olacak karaktere kadı kızında da olur o kadar kusur diyip şaşkın kızlar arasından yaptığı başarılı sıyrılışından dolayı tebriklerimizi sunuyoruz:)
                                                    
                 sekreter^^ :


-sekreter kim-
sekreter karizmasını baştan yazan bu adam nasıl şeker bir şeydi ya?!! ''ama başkanımm'' diye omuz sallamasını, dudak büküşünü düşündükçe hala  gülümsemekten kendimi alamıyorum.. secret garden'a yakışır bir sekreterdi vesselam :)


YAN ROLLER:

-jin ha rim-

  aslında buraya tüm coffe prince çalışanlarını dahil etmek isterdim ama madem biraz seçici olmaz gerekiyor ben ha rim diyorum :)  dizi boyunca bu hafif çatlak karakterin my chaann!! larına acaip içten bir şekilde eşlik ettim :D çook talı çok şeker, çok relax bir karakterdi.. babasına resti çekip kalacak yer bulamayınca müdür hong'un evine sığınması sonra orda çektikleri ve ''ben uzun yaşamak istiyoruummm!!''   feryatlarıyla çok sevimliydi  sonra birde eun chan'ı ne kadar severse sevsin asıl dostuna sahip çıkışı gong yoo'nun çektiklerine rağmen kız olduğunu bir türlü  itiraf edemeyen eun chan'a ve diğerlerine tavrı çok gerçekçi ve dobraydı.. çapkın mapkın ama esaslı çocuktu yani :D 
                     

sevmek mi, gitmek mi? ^^
şimdiye kadar izlediğim dizilerde en harika , en güçlü, en hayran olunası kadın işte buydu!! onun kendine güveni, konuşma tarzı,  yürüyüşü, tarzı kendi tabiriyle çok ''aydınlık''tı.. :)
ve de o saf adama aşık oluşu zaten onun nasıl bir insan olduğunun en güzel kanıtıydı.. annem gibi sevilesi bu kadın benim hala koreden umutlu olmamı sağlıyan kadın karekterlerden biri :)


bu adamda acaip bir Türk imajı var bence.. dürüst gözü kara ve de tabi ki yufka yürekli :D
bir de hafif göbeği var ki çook şirin.. sırf bu sebeplerden ötürü acaip kanım ısındı bu elemana..

       ACAİP ÖZELLER:

                     işte bu kategoridekileri yere göğe sığdıramıyor, acaip seviyorum..       


yeorim-

son zamanlarda song jong ki sevgim bu karakteri biraz gölgelese de o hala zirvede.. bir göz kırpsın yeter :D

cha dong  joo

beni inanılmaz etkileyen,  acaip doğru bir adamdı.. herşeyini çok sevdim .. gerçekten ''özel'' bir karakter..


-geul oh-

ahh!!o dudaklar!! o dudaklar !!öhöm şey tamam asıl konuya geliyorum, çook cool olan bu serseri kılıklı kızıl elçi çok karizmatikti..


-ruh bekçisi-

''böyle de sevimli olunmaz ki ama '' cümlesini dilimize pelesenk eden bir diğer karakter.. çook sevdim, çokk!!


-jeremy-

bu karakteri ne kadar sevdiğimi işte bu sahnede anlamıştım.. resmen kalbim acımıştı burayı izlerken.. ve hatta  ağlamış ve minam salağına çok küfretmiştim..  jeremy o saçlarına rağmen inanılmaz tatlı inanılmaz şirindi..
evet anlıyacağınız üzere benim karakter seçimimde öyle aman aman kriterler yok.. zaten ağırlığı ne tarz insanlara verdiğimi farketmişsinizdir :) adam-/bayan şirin olsun, samimi olsun canımı yesin .. öyle mükemmel başarılı, yakışıklı ve de yeteneklilere uyuz olurum.. dizilerde bile sevmem, dolayısıyla da şu çarşaf listemde bile bir tanesine rastlayamamanız doğaldır.. 
şimdi baştan bi okudum da biraz  garip bir yazı olmuş bu sanki .. ama napıyim, bu kadar çok sevdiğim karakterden birden bahsetmeye kalkınca işin içinden çıkamadım :S sağ duyumu kaybedip aman ne tatlı aman ne şekerden başka bişey yazamamaya başladım.. siz kusuruma bakmayın .. 

bu uzun listemle mim'i biraz esnettiğimin farkındayım ama ancak bu kadara indirebildim.. daha adının geçmesiyle bile bulutların üstüne çıktığım çok karakter var ama dediğim gibi seçici olmaya çalıştım :P :) 


hmm son olarak da bu mimi kime yollasam kime yollasam? hmm buldum, harmonycim , mimlendin canım :)        
10 yorum:

 1. anaaa benim mim buralara gelmiş :)çok güzel bir liste bayıldım en çok da en özellere :)

  YanıtlaSil
 2. karakter seçimin şahane, kim joo won, go jun pyo ve shin woo.. tüm yorumlarını gülümseyerek ve kafa sallayarak okudum. shin woo'ya verdiğin tüm sıfatlar on numara olmuş. junpyo'nun yangın tüpüyle saldırdığı sahne de gözümde canlandı. eline sağlık canım..

  YanıtlaSil
 3. @winpohu: elemanlar güzel olunca listede güzel oluyo haliyle:) bu arada ben yazarken çok eğlendim, güzel mimdi :)

  @masalevi: teşekkürler:) ya aslında shin woo'ya daha ne methiyeler yazmak isterdim ama ancak bu kadar oldu :D junpyo, joo won desen çok kaliteli çok farklı karakterler.. eşine benzerine bi daha zor rastlarız öylelerinin :)

  YanıtlaSil
 4. @acaip: valla geç olmuş ama hiç güç olmamış, çok ama çok beğendim listeni. aynen imzamı atıyorum! hele şu lafın yok mu: "şirin olsun, samimi olsun, canımı yesin" al benden de o kadar! iyi kalpli ve şeker olduğu sürece ister esas kız olsun ister 2. kız, ister esas oğlan, ya da 2. oğlan, hepsini içtenlikle sever ve bağrımıza basarız ;) ellerine sağlık acaip'cim :)

  YanıtlaSil
 5. lee yull hakkında yazdıklarınla feth ettin beni onun gibi birin 2 adam olması ne yazık diyorum :). ayrıca şu türk'e benzettigin ajusshi city hunterdeki minozun babasının koruması dimi hafif göbek demissin ewt bencede var ama gördügüm bir çok kore erkeginin yanında çok daha erkeksi duruyor yani her halukarda yakışır ajussiyediyorum .sekreter kime gelince midas ve şimdilerde man of honar dizisinde izledim ha secret garden de izlemedim mi tabiki orda da izledim :D oda çok tatlı bir karakter .Ve yeorim mükemmbellik abidem ex aşkım onun için yazacak bişey bulumıyorum kelimelerimin bittiği an sanırım bu yorumum onu anlatmaya yeter :) yazın çok eylenceli ve renkli özellikle oyuncu seçimim tam bana göre ;) çok keyifle okudum ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 6. @hikaru: teşekkürler canım :) eh biraz uzun oldu liste ama bu kadar şirin elemandan sonra olsun o kadar di mi ? :)

  @wasabi: slm wasabi, hoşgeldin bloguma^^

  haha lee yull için böyle düşünen birilerine rastlamak cidden sevindirici :) canımcımın hep hakkı yeniyor çünkü :s :)

  evet o Türk kılıklı ajusshi minoz'un babasının koruması ve kesinlikle çoğundan erkeksi.. zaten sanırım türk'e benzetmemde onun da etkisi olabilir :D

  yeorim ise apayrı, o benim için asla ex olamaz :)aslında listedeki çoğu karakter öyle ya neyse :)
  güzel yorumun için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 7. Aman Tanrım! OMG! Mimlenmişim. O_o Ay inanamıyorum mimlendiğime, ben şimdi böyle sevindirik oldum ama... Harmony ismine adım atmamın ilk mimi olduğundan bu heyecanım, bir de yazıyı bitirdim, ah yine benim elim boş döneceğim dedim, derken mimlendiğimi gördüm. ❤ Çok teşekkür ederim. ^___^ Benim de fark etmem rötarlı oldu, tee 1 kasımda mimlenip 19 kasımda fark ettim, çok soyut yaşıyorum bu aralar sanırım. :/ Gerçekten özür diliyprum ve teşekkür edip yazıma hazırlıklara başlıyorum.
  Yazıyı çok sevdim, ellerinize sağlık. ^^

  YanıtlaSil
 8. @harmony: sevinmene sevindim:) rica ederim, gelen mimi paslamak bizim görevimiz :)
  özür dilemene de gerek yok olur böyle şeyler bakınız şekilA: ben yani :) o yüzden geç farketmen falan sorun değil yani :D

  YanıtlaSil
 9. okurken sürekli ahhh işte ben de onu çok seviyorum yok yok bunu da seviyorum cümlelerini birbirini takip etti beynimde henüz hangisini daha çok sevdiğime karar veremedim(Kim Joo Won'u ayrı tutaraktan^^).
  çok güzel bi yazı olmuş eline sağlık^^

  YanıtlaSil
 10. slm canlina :)

  ahh ahh böyle karakterleri görüpte kolay karar vermek mümkün mü zaten ? :) beğenmene çok sevindim ^^

  YanıtlaSil