Sayfalar

2 Nisan 2013 Salı

Losing control


Değersiz..
Kelimeler kifayetsiz falan değil.. insanlar anlamaktan aciz sadece..

Sadece tek kelimeyle bu kadar büyük ve ayrıntılı bir resmi tasvir edebileceğimi hiç düşünmemiştim.. Bu da son zamanlarda kazandığım kolay davranışlardan biri.. eskiden bir şeyi değerlendirirken kullandığım sıfatlara çok dikkat ederdim, her ayrıntının değerli olduğuna, atlamamam gerektiğine inanırdım..  Kimseyi kestirip atmazdım, kesin çizgiler koymazdım.. Ama artık tek kelime hayatımda cismen bulunan pek çok şeyin beynimdeki karşılığını yansıtıyor..

Değersiz..

Değer vermeye değmeyen.. varlık israfı, evrenin uçsuz hacminde bile kapladığı o alan içime oturan.. kargaların parazitlerin parçaladığı leşlerin üzerine konan sineklerin dahi  daha zarif olduğu insanlar..Çıkarları dışında bir şey için kökleri toprağın derinliklerine ilerleyen kalın gövdeli ağaçlardan bile daha az hareket ettiğinize eminin..  İnsanlardan koparabildiğiniz – ki koparmak kelimesini kesinlikle mecazi anlamda kullanmıyorum- en küçük bir iltifatla, çürümüş,sadece  Yaratanın güzelliğinden dolayı çirkinleşmemiş son parçasının döktüğü gözyaşlarıyla rutubetlenmiş  ruhunuzu tatmin etmeye çalışmanız ne kadar acıklı.. Ama yine de benim gibi bir yufka yüreklinin bile kalbinde metalden dağlar oluşturabildiğiniz için size karşı acıma eyleminde bulanabilecek çok az merci var..Bense güneşin tüm Zararlı ışınlarının size vurmasını, bizim gibi iyi diğer insanlar için etten bir filtre görevi görmenizi diliyorum.. belki bu şekilde hayatınız boyunca lügatımda israftan daha kibar bir ifadeye denk gelemeyecek davranışlarınızın acizane de olsa diyetini ödemiş olursunuz .. 
varlığınızın ‘’insan’’ başlığı altında değerlendirilemeyeceğinden eminim.. o yüzden sizi kapatan bu kelimeyi kullanıyorum sizin için...

Ve sadece ‘’değersiz’’ derken şurada yazamadığım daha nice dilekler ve tasvirler hissediyorum her hücremde..  
Bu yüzden kelimeler kifayetsiz değil .. sadece siz kavramaktan acizsiniz…
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder